Lian Li UNI FAN SL-INFINITY Reverse Blade Black 120mm Modular ARGB Case Fan (UF-RSLIN120-1B)
LIAN LI
SKU: UF-RSLIN120-1B
This product is currently out of stock and unavailable, please contact us for more information.
Product Description
UNI FAN SL-INFINITY REVERSE BLADE
• Infinity mirror look all around
• Reversed Blade fan that intakes air while seeing the infinity effect
• Only one cable is required for a cluster of fans
• Embedded magnetic Fluid Dynamic Bearing to provide stability, durability, and longevity
• 40 LEDs in each fan
• Quick PIN connection to provide ease of installation
• Optimized for mounting at the bottom of the case or on top of the radiator
SPECIFICATIONS
PRODUCT NAME LIAN LI UNI FAN SL-INF Reverse Blade
MODEL RSLIN120-1B RSLIN120-1W
COLOR Black White
NUMBER OF FANS 1 1
CONTROLLER No No
MATERIAL PBT/PC/Aluminum
FAN DIMENSION 120 X 122 X 25 ( mm )
RATED VOLTAGE DC 12V (FAN) & 5V (LED)
FAN SPEED 0, 200-2100 RPM
AIR PRESSURE 2.02 mmH2O (Maximum)
AIRFLOW 63.6 CFM (Maximum)
ACOUSTIC NOISE 32 dB(A)
LOCKED CURRENT ≧50mA
BEARING TYPE Fluid Dynamic Bearing (FDB)
OPERATION VOLTAGE DC 12V & 5V
START-UP VOLTAGE ≦6V
INPUT CURRENT 180mA (FAN) /600mA (LED)
IINPUT POWER 5.16W